Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

Gündüzalp’ten sonra Turgutlu yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşuyor

Posted by HacıAta 23 Mart 2013

Gündüzalp’ten sonra Turgutlu yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşuyor.

ÖZEL Tahlil Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet verecek olan tesislerin Konutlar mevkiindeki temel atma töreninde hem heyecan hem de büyük coşku vardı. Temel atma törenine İlçe Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye Başkanı M.Serhat Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve kurum müdürleriyle birlikte  çok sayıda davetli katıldı.

           Temel atma töreninde konuşan Şirket Müdürü Alpay Orhan, eğitime gönül vermiş insanımızın maddi manevi katkılarıyla alınan bu araziye,  ilkokul, ortaokul, sosyal ve sportif mekânların bulunduğu üç farklı binadan oluşan bir eğitim öğretim yerleşkesi inşa edileceği müjdesini verdi.

        Orhan “Bu Eğitim Öğretim yerleşkesinin toplam alanı otuz üç dönümdür.  Arazi üzerinde üç binanın toplam kapalı alanı on bin beş yüz metrekare. Okulumuzun ilk bölümünün – dört bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere- on altı dersliği bulunmakta. Dört yüz öğrenci kapasiteli okulumuzu, İnşallah altı ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi ve 2013 Eylül’üne yetiştirmeyi hedefliyoruz….” dedi.

     Turgutlu Belediye Başkanı M.Serhat Orhan  “Eğitim gönüllüleri Türkiye eğitim dostları sadece Turgutlu’da değil, sadece Türkiye’de de değil, tüm Dünya’da, yüz elli ülkede güzel Türkçemizi ve güzel Türkiye’mizi tanıtıyor. Bu eğitim kurumları 1980’li yıllardan beri Turgutlu’da eğitim anlamında Turgutlu’nun önünü açmış ve çok büyük bir destekçisi olmuştur.”şeklinde konuştu.

       Turgutlu Kaymakamı Sayın Nazmi Günlü  duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Bugün güzel bir tesadüf oldu: Yeni bir gün manasına gelen baharın müjdeleyicisi ‘Nevruz Bayramı’yla aynı günde temel atıyoruz. Gündüzalp Eğitim Kurumları sadece öğretime değil eğitime de önem veriyor. Akademik başarının yanında sosyal, kültürel alanlarda da öğrencileri yönlendirmeyi ve yetiştirmeyi amaç edinmiş, çeşitli başarılarıyla örnek olmuş bir eğitim kurumumuzdur. Açılışından bu zamana kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

GÜNDÜZALP İLKOKULU BİLGİLER

·      Arsanın tamamı 33026 m2 olup tamamını kapsayacak  olan inşaat projeleri ilkokul, ortaokul, lise ve anaokulu binalarından oluşmakta olup kapalı spor salonları voleybol, basketbol, futbol sahaları da bahçesinde ortak kullanım alanları olarak tasarlanmıştır. İlk etapta yapılacak olan İlkokul binası olup,inşaat alanı:4114 m2’dir.

·      .Bodrum+4 kattan oluşan projede;

·      16 derslik + Müzik Sınıfı, Bilgisayar Sınıfı, Bilgi İşlem , Görsel Sanatlar Sınıfı, Sinevizyon Odası, 350 m2 Yemekhane, İdari Birimler, Fuaye Alanı, 1 Kütüphane, Katlarda 2’şer Adet Öğretmenler Odası vardır.

·      Mimari Proje Sorumlusu: Güzide İçen Kasap

·      Mimari Proje Çizimi Ve Bina Tasarımı: Serkan Atalay

·      Betonarme Proje Sorumlusu: Aydın Oğul

·      Sıhhi Tesisat Projesi: Özlem Çıkıkcı

·      Elektrik Proje Sorumlusu: Yusuf Eşman

·      Arsanın Adresi: Ergenekon Mahallesi, Cennet-İsmailcik Deresi, 742 ada-17 parsel.

·      İşveren: Özel Tahlil Eğitim Hizmetleri İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: