Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

Bağış: Türk okulları gelecek nesle yapılan en büyük hediye

Posted by HacıAta 28 Mart 2013

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ‘Selam’ filminin galasına katıldı. Yapımı çok beğendiğini söyleyen Bağış, “Gelecek nesle en büyük hediyeyi Türk okulları veriyor. Filmin her anı heyecanlıydı, herkes izlemeli” dedi.

Bağış, Mecidiyeköy’deki Trump Towers’ta yapılan Selam filminin galasına katıldı. Filme girmeden önce açıklama yapan Bağış, “Filmin fragmanını izledim. Türk okullarını en çok ziyaret edenlerden biri de benimdir herhalde. Bu filmin çok önemli mesajı var. Türk okulları dünyanın dört bir yanına bizim ülkemizin kültürünü yayıyor. Bu okulların vizyonunu ortaya koyan Sayın Fethullah Gülen Hocamız başta olmak üzere bütün kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Yurtdışında gittiğim okullarda bizim bayrağımızın dalgalandığını görmek, Türkiye’ye yeni dostlar kazandığını görmekten gurur duyuyorum. Bu çocuklar ileride kendi okullarında yönetici olacaklar. Ve bu okullar sayesinde öğretmenlerin koyduğu vizyon sayesinde Türkiye ile çok sıcak bağlar kurulacak. Sahra Çölü’nün 40 derece sıcağı ve Sibirya’nın eksi 50 derece soğuğunda bu insanların bu özveriyi göstermesi, analarını-babalarını bırakması ancak böyle bir güç ortaya koyabilir.” şeklinde konuştu.

Sinema çıkışı da film hakkında yorum yapan Bağış, çok duygulandığını dile getirdi. Bağış, “Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bunların gerçekten yaşanıyor olması çok duygulandırıyor. Biz Pakistan’a sel sonrası gittiğimizde orada şahit olduk. Öğretmenler sel sebebiyle okulu tatil etmiş ve öğrencileri okul içerisinde yatılı olarak bakıyorlardı.” ifadelerini kullandı.

“Bu okullar büyükelçilik gibi, orada geleceğe yatırım yapıyorlar” diyen Bağış, gelecek nesle yapılan en büyük hediyelerden birinin Türk okulları olduğunu söyledi. Bağış, “Filmin her anı heyecanlıydı. Özellikle Adem Hocanın çocukları barıştırırken yaptığı özveriden çok etkilendim. Herkes bu filmi izlemeli. İşte o zaman bu okulların ne gibi görevler ifa ettiğini daha iyi anlar.” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: