Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

“bir sevgi ve gönül köprüsü oluşturuyor”

Posted by HacıAta 08 Nisan 2013

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları, ilköğretim okulları arasında Matematik, Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA) düzenledi.
Bu yıl 8.’si gerçekleştirilen yarışmaya 71 ilden 532 okuldan 2 bin 443 öğrenci katıldı. Dereceye girenler öğrencilere ödülleri görkemli bir törenle verildi. Farklı okullardan yüzlerce öğrenciyi buluşturan tören, büyük heyecan içinde geçti.

Karşıyaka Yamanlar Koleji Spor Salonu’nda düzenlenen törene, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Erdoğan, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Erol Altun, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, bu yıl 8.’sini düzenledikleri MAFETYA’ya yoğun katılım olduğunu söyledi. Türkiye’nin 71 ilinden 2 bin 443 öğrencinin katıldığı yarışmada, toplamda 3 bin 463 kişinin ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kasap, “Öğrencilerimizin matematik ve fen bilimleri bilgi donanımının gelişmesi amacıyla 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri arasında düzenlediğimiz yarışma, aynı zamanda alanlarında daha iyi çalışma yapabilecek öğrencilere bilgi paylaşmayı amaçlamıştır.” dedi.

Yamanlar Eğitim Kurumları olarak üniversite giriş sınavında elde ettiği başarının yanı sıra Türkiye’yi uluslar arası bilim olimpiyatlarında başarıyla temsil ettiklerini kaydeden Kasap, “Türkiye’nin dünya bilim olimpiyatlarında elde ettiği 381 madalyanın 191’ini ülkemize kazandırarak dünyada başarıyla temsil etme sorumluluğunu da yerine getirdik. Bu sorumluluğun bir gereği olarak kurumumuz, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği bu yarışmayla nitelikli öğrencilerin yeteneklerini bilimde çağın ötesine ulaşması için çaba sarf etmektedir. Bugün burada Kars’tan Edirne’ye Rize’den Adana’ya ülkemizin bir ucundan bir ucuna öğrenciler, MAFETYA’da bilgilerini ölçerken bir taraftan da farklı şehirlerden gelenlerle dostluk kurma imkanı buldu.” diye konuştu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı da, Yamanlar Koleji’nin Türkiye’yi uluslararası bilim olimpiyatlarında başarıyla temsil ettiğini söyledi. Yamalar Eğitim Kurumları’na bağlı okulların uluslararası bilim olimpiyatlarında 191, ulusal olimpiyatlarda da 420 madalya aldığını kaydeden Bardakçı, şöyle konuştu: “Bu madalyaları almak çok kolay değil. Burada 81 il düzeyinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışma aynı zamanda bir sevgi ve gönül köprüsü oluşturuyor. Emeği geçen herkesi takdir ediyorum. Seneye burada yeniden buluşmayı diliyorum.”

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül de ülkenin her coğrafyasından öğrencilerin bir araya gelmesi, yarışması, bilgi alışverişinde bulunması ve dostluk kurmasının önümüzdeki dönemlerde daha iyi anlaşılacağını dile getirdi. Öğrencilere hedeflerini ve hayallerini büyük tutmalarını tavsiye eden Şengül, “Bir ülkede yollar yapabilirsiniz, barajlar, havalimanları inşa edebilirsiniz, aklınıza gelebilecek her türlü yatırımları yapabilirsiniz. Onları bir ömrü vardır. Ama önemli olan siz neslinizi gençliğinizi çok iyi yetiştirip geleceğe hazırlamanızdır. Sizler ülkemizde çok önemli başarılara imza attınız. Hedeflerinizi ve hayallerinizi büyük tutun.” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: