Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

Körfez Dershaneleri’nden 900 öğrenciye aslını aratmayan sınav

Posted by HacıAta 08 Nisan 2013

Körfez Dershaneleri organizasyonuyla en başarılı 10. sınıf öğrencileri, Gediz ve Antalya Üniversitesi’nde yarıştı. İzmir Gediz Üniversitesi ve Uluslararası Antalya Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan süper YGS deneme sınavına büyük bir katılım oldu. Sınava Ege ve Akdeniz bölgesinden 10. sınıfta okuyan ve okullarında en başarılı 900 öğrenci katıldı. Öğrenciler okul idareleri tarafından başarı sıralarına göre seçilirken Körfez Dershaneleri’nin sponsorluğunda sınav merkezlerine taşındı.

Sınav organizasyonuyla ilgili bilgi veren Körfez Dershaneleri Eğitim Koordinatörü İsa Olgun, sınav organizasyonunun amacını şöyle aktardı; “Daha önce en başarılı 11. sınıf öğrencilerini böyle bir organizasyonla üniversitelerde ağırlamıştık ve büyük bir ilgi görmüştü. Yoğun talep üzerine ülkemizin eğitimine katkı sağladığını, öğrencilerimize vizyon kazandırdığını düşündüğümüz sınavın bir benzerini 10. sınıflar arasında da yaptık. Bu sınavla öğrencilerimize başarının sistemli ve sürekli bir çalışmanın sonucu olduğunu göstermek istedik. Ayrıca rekabet ortamının başarıyı ve kaliteyi artıracağını düşündüğümüz için en başarılı öğrencileri bir araya getirdik. Bu başarılı öğrencilerin hem yarışmalarını hem de tanışıp kaynaşmalarını istedik. Öğrencilerin deneyim kazanmaları amacıyla sınav için en iyi kampüs imkanlarına sahip İzmir Gediz ve Uluslararası Antalya Üniversitesi’ni tercih ettik.” dedi.

Sınavdan sonra başarılı öğrencilere ödül verildi. Körfez Dershaneleri öğrencilerinden 2013 YGS Türkiye 2.’si Fatih Aslan ve Türkiye 5.’si Mert Mestanoğlu, sınava katılan öğrencilerle görüşerek başarılarının sırlarını ve tecrübelerini paylaştı.

Körfez Dershaneleri Derece Grupları Koordinatörü İsmail Poyraz ise öğrencilere seminer vererek başarıya giden yolları anlattı. Başarının tesadüfi olmadığını, bilinçli ve düzenli çalışmanın başarıyı getireceğini anlattı. 2013 YGS’de büyük bir başarı göstererek Türkiye 2.si, 3.sü, 4.sü, 5.si, 7.si, 8.si, 9.su ve 10.su çıkardığını aktaran Poyraz, Körfez Dershaneleri’nin sistemli çalışarak bu tür başarılara imza attığını söyledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: