Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

“Hepimizin beklediği huzurlu ve barış dolu bir dünya vaadediyorlar”

Posted by HacıAta 18 Nisan 2013

Ruanda ‘nın First Lady’si Jeannette Kagame Ruanda Türk Okulları Genel Müdürü Atnan Alkış ’ı ve beraberinde Ümit Çocuk Akademisi Müdürü İsa Yılmaz ile Ruanda Aktif İsadamları Derneği (RWABA) Genel Sekreteri Adem Şanlıtürk’ü ofisinde kabul etti.

Atnan Alkış Bey ziyaret sebebiyle çok gurur duyduklarını ve aynı zamanda da duygulandıklarını ifade etti. Cünkü ziyaretin gerçekleşme tarihi olan 15 Nisan 2013 Atnan Bey’in Ruanda’ya gelişinin yildönümü. Geçen sene Mart ayı sonunda Ruanda Cumhurbaşkanı Paul Kagame’nin daveti üzerine iki hafta içerisinde Ruanda’ya gelip yerleşen ve okul ile dernek faaliyetlerini çok kısa bir süre içinde başlatan Alkış, bu tarihin ve aktivitelerin iki ülke ilişkileri açısından da milat değeri taşıdığını ifade etti.

Öte yandan Türk eğitim gönüllülerinin faaliyetleri hakkında sunumu ilgiyle izleyen First Lady, takdir hislerini gizleyemedi. Okul idarecilerine başarılar dileyen ve destek sözü veren Bayan Kagame aynı zamanda ülkede IMBUTO isimli bir yardımlaşma – kalkınma derneğinin de kurucusu ve başkanı. IMBUTO bilhassa eğitim ve toplumda kadınların rolü üzerinde calışmalar yürütüyor. Her iki taraf Ümit Çocuk Akademisi’nin eğitim faaliyetleri ve RWABA’nin ticari faaliyetlerine ilaveten IMBUTO Dernegi ve Kimse Yok Mu arasında da birtakım anlaşmalara vararak bu tür insani ve sosyal sorumluluk projelerine de hız verme kararı aldı.

Bayan Kagame, Turk Okullarındaki “glokal” lider yetiştirme felsefesini ve vizyonunu özellikle çok beğendigini ifade etti. 12 milyon Ruandali’nin annesi konumundaki Jeannette Kagame beğenisini şu şekilde dile getirdi: “ (GLOKAL) liderler, global dünyaya açık, global düsünebilen ve aynı zamanda lokal (yerel) değerlere, dile ve kültüre saygılı bağlı kalmak suretiyle hepimizin beklediği aradığı daha huzurlu ve barış dolu bir dünya vaad ediyorlar.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: