Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

FETHULLAH GÜLEN, ASİL İSLAMI TANITIYOR

Posted by HacıAta 25 Nisan 2013

Gannuşi, Fethullah Gülen ve Hizmet Hareketi ile ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı: “Fethullah Gülen Hocaefendi’nin medeni, İslami faaliyetlerine çok kıymet veriyoruz. Aynı şekilde onun yönlendirmesiyle açılan eğitim kurumlarını ve basın yayın kurumlarını da çok değerli buluyoruz. Kur’an ve sünnete uygun asil İslam’ı tanıtan bazı eserlerini okudum. Bu aydınlık fikir, İslamiyet’in asaleti ile çağın modernliğini birleştiriyor. Gürültüsüz, medeni bir şekilde genişleyen, İslamiyet’in ve İslam medeniyetinin aydınlık yüzünü bu asırda gösteren bu gayretleri biz çok büyük bir sevinçle karşılıyoruz.”

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sempozyum için de “İslamiyet’in bu asırda ak yüzünün ortaya çıkartılması adına çok önemli bir çalışma” diyen Gannuşi, “Öyle bir zamanda yapılıyor ki bir tarafta İslamiyet’in aydınlık yüzü gözleniyor, mübarek devrimler yaşanıyor ama diğer taraftan ise fikri ayrılıklar, radikalleşmeler, çatışmalar yaşandığı bir dönem. Hatta bu ayrılıklar Müslüman’ın Müslüman’ı öldürmesine kadar varabiliyor, oysa ki bir Müslüman’ın öldürülmesi küfürden sonra en büyük cinayettir.” dedi.

Yeni Ümit ve Hira dergilerinin 27-28 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği uluslararası ‘icma’ sempozyumuna 80’e yakın ülkeden 4 bin civarında din adamı, akademisyen ve kanaat önderi katılacak. Sempozyuma Prof. Dr. Ahmed Abbâdi, Muhammed Saad Ebu Bekir, eski Mısır Müftüsü Prof. Dr. Ali Cuma, Prof. Dr. İsam Beşiri, Prof. Dr. Muhammed İmara, Selman el- Hüseynî en-Nedvi gibi İslam dünyasında önemli bir yere sahip çok sayıda isim iştirak edecek. Tebliğler Türkçe, Kürtçe, Arapça, İngilizce ve Fransızcaya anlık çevrilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: