Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

Ağrı Dağı’nın Eteğinde Doğubayazıt’ın İlk Kolejinin Temeli Atıldı

Posted by HacıAta 25 Haziran 2013

Doğubayazıt ilçesinin ilk ve tek özel okulu Uhuvvet Eğitim Kurumları Koleji binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine Doğubayazıt Kaymakamı Nurettin Dayan, Belediye Başkanı Canan Korkmaz, Uhuvvet Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Keskin, Milli Eğitim Müdürü İshak Aslan, Bediüzzaman Said Nursi’nin yaşayan talebelerinden Nusret Kocabay Hocaefendi, ilçenin manevi kanaat önderlerin Molla Musa Geçit ve ilçede görev yapan diğer kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, okul idarecileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Uhuvvet Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Keskin, “Biz böyle bir özel eğitim yuvasını Doğubayazıt’a kazandırmayı bilecek şeyleri, kağıda bağlı olmayan ruhuna aklına ve kalbine yazan geleceğin dünyasını pırıl, pırıl oluşturacak evlatlarımızı yetiştirme adına böyle bir müesseseyi kazandırma adına buradayız. Anadolu yeniden bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Türkiye yeniden, yeni ufuklara doğru yelkenler açıyor. Dünya yeniden kabuğunu kırıyor. Yeni oluşumlar içinde, yeni başlangıçlar, yeni ufuklar, yeni yollar çiziyorlar. Bütün Dünya ve Türkiye’de beraber yeni oluşumlar var. Bu oluşumlarla beraber gerek ekonomide, gerek teknolojide gerek başka şeylerde bütün bunlarla beraber her şeyin önünde değişmeyen bir şey var.” dedi. Ali Keskin, “İnşallah bugün temelini attığımız bu eğitim yuvası da maksadına hasıl maksadına uygun mükemmel bir eğitime vesile olur hem Doğubayazıt gibi güzel bir beldemizin daha da abat olmasına vesile olur cennet vatan Anadolu’nun da abat olmasına vesile olur diyor hepinize iyi günler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Nurettin Dayan ise “Ağrı Dağı’nın eteğinde Ahmedi Hani Hazretleri’nin himmetinde inşallah ağzı dualı büyüklerimizin dualarıyla bugün bir temel atma töreni gerçekleşecek. İnşallah buradan nice bilim adamları nice ilim adamları nice memlekete yön verecek ismi üzerinde uhuvvet eğitim kurumları uhuvvet eğitim kurumlarıyla da aynı anlamı taşıyacak aynı ruhu taşıyacak doğudan batıya uhuvvet taşıyacak nice yiğitler yetişecek.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Bediüzzaman Said Nursi’nin yaşayan talebelerinden Nusret Kocabay Hocaefendinin yaptığı dualardan ve kesilen kurban sonrası inşaatın temeline ilk harç bırakıldı.

Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Keskin kolejin arsasını hibe eden Ziraat Odası Başkanı Nihat Alkan ve işadamı kardeşleri Ahmet Alkan, Aydın Alkan’a teşekkür ederek kendilerine plaket verdi. Başkan Nihat Alkan ise arsanın temsili tapusunu Ali Keskin’e sundu. Yeni 4+4+4 eğitim sistemine uygun şekilde yapılan kolej 20 bin metre kare alan üzerine yapılacak. Toplam 4 ana binadan oluşan kolejde; 6 laboratuvar, idari birimler, cep sineması, konferans salonu, kapalı spor salonu, kütüphane, halkla ilişkiler odaları, bay ve bayan misafirhanesi, halı saha, kantin ve yemekhane gibi bölümler yer alacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: