Hacı Ata

Hocaefendi: 35 sene arkadaşlığımız var, Beni incitecek hiçbir şey söylemedi

Kazak Öğrenciler Piknikte

Posted by HacıAta 03 Temmuz 2013

Kütahya’nın Hisarcık ilçesindeki Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin yaz kursuna katılan öğrencilere yönelik düzenlemiş olduğu pikniğe 9 Kazak öğrenci de katıldı.
Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde Türkiye’de bulunan 9 Kazak öğrenci etkinlik sonrasında Hisarcık ilçesini ziyaret ederek Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin yaz kursuna katılan öğrencilere yönelik Yenice beldesi Tahtalı mesire alanında düzenlemiş olduğu pikniğe iştirak ettiler.

Hisarcık Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Demir, konaklayan öğrencilere hem yöreyi hem de yemekleri tanıtmak amacıyla onlarla Tahtalı mesire alanında buluştuklarını belirterek, ”Kazakistan’ın seçkin üniversitelerinde okuyan ve Türkçeyi de çok güzel bir şekilde konuşan Kazak öğrencilerle kendi öğrencilerimiz çok güzel bir şekilde iletişim kurarak birlikte oyunlar oynadılar. Piknikte Kazak misafirlerimize ilçemizin meşhur fırın kebabı, çay, çerez ve meyve ikramında bulunduk. Onları önümüzdeki sene tekrar ilçemize davet ettik. Kazak öğrenciler de bizim öğrencileri Kazakistan’a davet ettiler. Ayrılış zamanı geldiğinde öğrencilerimiz ile Kazak öğrenciler arasında hüzünlü anlar yaşandı. Bu arada öğrenciler birbirleriyle iletişim kurmak için e-posta adreslerini aldılar. Yapılan piknik etkinliği hem kendi çocuklarımızı farklı kültürden insanlarla tanıştırmak, hem de onlara dünyanın başka ülkelerinde de kendileri gibi düşünen, konuşan, bizim ülkemizi ve insanlarımızı seven insanların var olduğunu gösterebilmek adına çok yararlı geçti” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: